Amerikan Mutfak Modelleri

0
864

Amerikan mutfak, oturulan oda ile mutfak arasında duvarın olmadığı mutfak tipine verilen isimdir .Amerikan mutfak genel olarak küçük evlerde tercih edilse de aslında büyük evlerin de dekorasyon tarzına ve yaşam biçimine göre tercih edebileceği bir mutfak tarzıdır . Ailemizle beraber vakit geçirirken aynı zamanda yemeğin hazırlanmasına devam edilir ve güzel bir yaşam alanı oluşturulur . Yemeğin servis edilmesi konusunda da amerikan mutfak oldukça elverişlidir . Sizler için 3 farklı amerikan mutfak tipinden bahsedeceğiz .

Amerikan Mutfak Ada Modelleri

Ada model fazlaca tercih edilen bir amerikan model mutfak tipidir . Özelliklerinden bahsedecek olursak mutfağın orta kısmına bar şeklinde yerleştirilmiş olan tezgah ve etrafında sandalyelerle çevrili olan bir ortamdan oluşuyor . Bu sayede misafiriniz geldiğinde yada çocuklarınıza yemek hazırlarken onlardan ayrı bir şekilde olmaktansa beraber bir yaşam alanı oluşturması ada mutfak için bahsedebileceğimiz avantajlardan sadece birkaçıdır.

Amerikan Mutfak L Tipi Modelleri

Amerikan mutfakları tercih etmek isteyen ve evinin metrekaresi küçük olanların seçimi genelde l tipi olan mutfak modeli olmaktadır . L tipi mutfak modelinde dikkat edilmesi gereken unsur dolap seçimidir . Metrekare olarak az bir yeriniz var ve eşyanız çok ise dolap seçimine ve dolap içi düzenlemelerinize özen göstermelisiniz .

Amerikan Mutfak U Modelleri

3 duvarı da saran bu model çoğunlukla kalabalık ailelerin tercihi olmaktadır. 3 tane tezgaha sahip olmanızın yanı sıra bolca dolap , yemek yapma alanı ve yaşam alanı sağlamaktadır. Size gelen misafirlerinde sizinle beraber yemek hazırlamasına yardımcı olmakla beraber onlarla beraber bolca anı biriktirmiş olmanıza katkı sağlar .

Amerikan Mutfağın Avantajları Nelerdir ?

  • Yaşam alanından kopmadan mutfağınızda vakit geçirebilirsiniz .
  • Kendinizi sınırlandırılmış hissetmediğiniz için özgürce hareket edebilirsiniz .
  • Kapalı bir alan olmadığı için daha ferah ve aydınlık olacaktır.
  • Daha hızlı servis yapmanıza yardımcı olur .

Bugün Evdeki dolap ekibi olarak sizlere amerikan mutfak modellerinden , amerikan mutfak tiplerinden ve son olarak da amerikan mutfağın avantajlarından bahsettik. Umuyoruz ki yararlı olmuştur . Aklınıza takılan başka sorular olursa bize her zaman ulaşabilir , yorum bırakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir :Mutfak Dolabı Çeşitleri

CEVAP VER